kilka słów o nas

Witamy w przedszkolu Ciuchcia!

Nasze przedszkole jest placówką przeznaczoną dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Prowadzimy nauczanie i wychowanie w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego i programy zatwierdzone przez MEN. W przedszkolu są dwie grupy, podzielone według wieku; grupa młodsza 2-laki i 3-latki oraz grupa starsza, 4-latki i 5-latki. Realizujemy również roczne przygotowanie szkolne, czyli tzw "zerówkę". Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli posiadających pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu. W każdej grupie jest nauczyciel prowadzący oraz pomoc nauczyciela. Grupy liczą maksymalnie 12 dzieci, przypada więc 6 dzieci na jedną panią.
Ciuchcia została stworzona z myślą o dzieciach i dla dzieci, o czym świadczy ogromna dbałość o wykwalifikowaną kadrę oraz wysoki poziom warunków lokalowych. Łazienki, szatnia, sale spełniają wszelkie normy dotyczące przedszkoli w naszym kraju; wszystkie meble posiadają wymagane atesty, ale są robione na zamówienie, przez co tworzą indywidualne i bardzo bezpieczne miejsce dla Państwa pociech. Nie mamy i nie będziemy mieli telewizora, stawiamy na książki, gry edukacyjne, rozwój plastyczny, zabawy ruchowe. Dysponujemy własnym, pełnym zieleni ogrodem. Przed budynkiem znajduje się przestronny parking.
W pracy naszej placówki największy nacisk kładziemy na:

• samoobsługę dziecka,
  • rozwój umiejętności społecznych,
  • kształtowanie właściwej mowy w okresie jej rozwoju,
  • usuwaniu różnego rodzaju wad i zaburzeń mowy.

W ciuchci pracuje z naszymi przedszkolakami logopeda w pełni wykwalifikowany i z wieloletnim doświadczeniem oraz psycholog dziecięcy, rytmika prowadzona jest z akompaniamentem żywego instrumentu, a nad prawidłową postawą pracujemy na gimnastyce korekcyjnej. Raz w miesiącu gościmy teatr.

Zapraszamy dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, małe grupy, specjaliści obecni na co dzień w placówce, towarzystwo innych rówieśników, sprzyja prawidłowemu rozwojowi.

W Ciuchci istnieje możliwość objęcia dziecka wczesnym wspomaganiem rozwoju na podstawie orzeczenia Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

• Plan dnia

czym Twój maluch będzie zajęty

Przedszkole jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 18.00.
    Aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa naszym maluchom pracujemy cały rok, bez przerwy wakacyjnej.

Plan dnia
  • Zajęcia dodatkowe

rozwijamy talenty

W naszej placówce przewidujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych. Dla każdego coś dobrego.

• Cennik

czyli co i za ile?